8.Gün Ahmet (Yiğit Kirazcı) Kimdir?

      Yorum yok 8.Gün Ahmet (Yiğit Kirazcı) Kimdir?

Son olarak Seviyor Sevmiyor isimli dizide izlediğimiz,8.Gün dizisinde Ahmet karakterini canlandıran Yiğit Kirazcı hakkında bilgileri sitemizde sizlerle paylaşıyoruz,8.Gün Ahmet Kim,nereli,yaşı kaç,gerçek adı ne?

Yiğit Kirazcı Kimdir?
İstanbul’da dünyaya gelen Yiğit Kirazcı, lise eğitiminden sonra Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimi bittikten sonra oyunculuk üzerine eğitim aldı. Profesyonel olarak oyunculuğa ilk adımı Son Tercih isimli dizide rol aldı. Ardından birkaç dizi ve filmde yer aldı.

2011’de Mavi Kelebekler isimli dizide Kosta karakterini canlandırdı. Dizi, Bosna Savaşı sonrasında yaşanan olayları ve sonunda yaşanları bir grup insanın üzerinden anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Yunus Emre Yıldırımer, Cahit Gök, Oya Okar, Sarp Akkaya, Itır Esen ve İpek Tenolcay yer aldı. 2012’de ise Sudan Bıkmış Balıklar isimli dizide yer aldı. Dizi, üniversite hayalleri ve gençlik enerjisiyle, birbirlerinin hayatlarına dokunan bir grup gencin yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Burak Sağyaşar, Ezgi Eyüboğlu, Hakan İlçin ve Feyza Işık yer aldı.

2013’te Vicdan isimli dizide yer aldı. Dizi, yıllar sonra yaşadığı semte dönen Keriman isimli bir kadının, yaşadıklarını ve döndükten sonra yaşadığı şaşırtıcı olaylarıanlatıyor. Dizinin başrollernde Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe yer aldı. 2014’te ise Güllerin Savaşı isimli dizide Mert karakterini canlandırdı. Dizi, aynı köşte yaşadığı Gülfem isimli kadını kendine idol olarak seçen Gülru’nun zamanla hayatının büyük bir kaosa sürüklenmesini anlatıyor. Dizinin başrollerinde Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barış Kılıç ve Sercan Badur yer aldı.
Yiğit Kirazcı, 2016 yılında yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı “Seviyor Sevmiyor” adlı dizide Gökhan Alkan, Zeynep Çamcı, İpek Tenolcay, Gonca Sarıyıldız ile birlikte oynadı.

Yer Aldığı Dizi ve Filmleri
Güllerin Savaşı-2014

Vicdan -2013

Sudan Bıkmış Balıklar -2012

Mavi Kelebekler -2011

Cin Geçidi -2008

Son Tercih -2007

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.