8.Gün Dizisi Bahar Kim?

      Yorum yok 8.Gün Dizisi Bahar Kim?

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Atv’nin merakla beklenen yeni dizisi “8. Gün” 19 Mart Pazartesi akşamı izleyici ile buluşuyor.Bu yazımızda sizlere dizi oyuncularından başrolde bulunan Bahar karakterini canlandıran Burcu Biricik hakkında bilgiler vereceğiz,8.gün Bahar kim,gerçek adı ne,nereli?

Burcu Biricik – Bahar Yüksel

Onun dünyaya gelişi annesinin baharı olmuş, adı bu yüzden Bahar… Adı gibi hayat dolu, enerjik, uçarıdır Bahar. Mutsuzluk ve dram onun kitabında yoktur. Bulunduğu her yerde neşe ve ilham kaynağı olur. Hesapsız, dümdüz bir kızdır. Annesi sayesinde zenginlik içinde, rahat ve huzurlu bir hayatı olmuştur Bahar’ın. Baba sevgisi nedir bilmemiştir hiç. Ama baba yokluğunu da bir gün bile hissettirmemiştir annesi. Onu dış dünyanın kötülüklerinden uzak tutacak ve en önemlisi onu çok sevecek bir eş bulmuş, Ahmet’le evlenmiştir. Derken bir gün, hayatı alt üst olur ve bilmediği korkularla yüzleşmek zorunda kalır Bahar. Sevdikleri için her şeyi cesurca göze alacaktır bundan sonra. Hayatta kalmak için içindeki karanlık tarafla yüzleşmek,elini biraz kirletmek zorundadır artık.

 

BURCU BİRİCİK KİMDİR?

Burcu Biricik, 4 Mayıs 1989 yılında Antalya’da dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası boşanmıştır. Bir erkek kardeşi vardır. Annesi çalıştığı için anneannesinin yanında büyüyen Burcu Biricik, lise yıllarında katılmış olduğu tiyatro festivalinde katılmaya hak kazanmıştır.

Burcu Biricik, lisans eğitimini İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü okuyarak tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sırasında Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. İkinin Biri, Yaşlı Hanımın Ziyareti, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, Yedi Kocalı Hürmüz gibi çeşitli oyunlarda ve kısa filmlerde rol almıştır.

2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasına katılmış ve Akdeniz Kraliçesi olarak seçilmiştir.
Oyunculuk kariyerinde ilerlemek isteyen Biricik, 2011 yılında Osmantan Erkır’ın sunduğu, jürilerinin Nurgül Yeşilçay, Sinan Çetin ve Müjde Ar gibi isimlerden oluştuğu, Artiz Mektebi adlı yarışmaya katılarak burada birinciliğe hak kazanmıştır. Bu başarısının ardından oyunculuğunu ufak rollerde olsa ekranlara taşımaya başlamıştır. İlk olarak Muhteşem Yüzyıl ve Ustura Kemal adlı dizilerde küçük roller almıştır.

Burcu Biricik, 2012 yılında Düşman Kardeşler adlı dizide rol almış ardından da 2013 yılında Beni Böyle Sev adlı dizide Alper Saldıran ve halen dostluğunu sürdürdüğü Zeynep Çamcı ile birlikte rol almıştır. Beni Böyle Sev adlı dizi ile tanınan ve oyunculuğu beğenilen Burcu Biricik, bu dizinin final yapması ile dizi ve film tekliflerinde artma başladı. 2014 yılında Ulan İstanbul adlı dizide ardından Şeref Meselesi adlı dizide başrol oyuncusu olarak Kerem Bursin, Şükrü Özyıldız, Şükran Ovalı ve Yasemin Allen gibi isimlerle rol aldı.

Güzel oyuncu ekranlara en son 2016 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Mahinur Ergun’un kaleme aldığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın üstlendiği Hayat Şarkısı adlı dizide, Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın ile başrol paylaşarak geldi. Oyunculuğun yanı sıra 2016 yılında Çok Uzak Fazla Yakın filminin yönetmenliğini yaptı.

Burcu Biricik, 2015 yılında nişanlandığı reklamcı Emre Yetkin ile 30 Temmuz 2016 tarihinde evlendi.

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.