90. Oscar Ödül Adayları – 2018 Oscar Adayları

 

Bu yıl 90. kez düzenlenecek olan ve Oscar Ödülleri ismiyle de bilinen Akademi Ödülleri’nde 2018’in ödül adayları açıklandı. 4 Mart’ta kazananların belli olacağı töreni geçtiğimiz yılın törenini de sunan komedyen Jimmy Kimmel sunacak. Töreni Amerika’da ABC kanalı yayınlayacak.

Ödül adayları listesini sitemizde sizlerle paylaşıyoruz,işte bu yılın oscar adayları

En İyi Film
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Aktör
Timothée Chalamet | Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis | Phantom Thread
Daniel Kaluuya | Get Out
Gary Oldman | Darkest Hour
Denzel Washington | Roman J. Israel, Esq.

En İyi Aktris
Sally Hawkins | The Shape of Water
Frances McDormand | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie | I, Tonya
Saoirse Ronan | Lady Bird
Meryl Streep | The Post

En İyi Yardımcı Aktör
Willem Dafoe | The Florida Project
Woody Harrelson | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins | The Shape of Water
Christopher Plummer | All the Money in the World
Sam Rockwell | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

En İyi Yardımcı Aktris
Mary J. Blige | Mudbound
Allison Janney | I, Tonya
Lesley Manville | Phantom Thread
Laurie Metcalf | Lady Bird
Octavia Spencer | The Shape of Water

En İyi Yönetmen
Paul Thomas Anderson | Phantom Thread
Guillermo del Toro | The Shape of Water
Greta Gerwig | Lady Bird
Christopher Nolan | Dunkirk
Jordan Peele | Get Out

En İyi Uyarlama Senaryo
Call Me by Your Name | James Ivory
The Disaster Artist | Scott Neustadter, Michael H. Weber
Logan | James Mangold, Scott Frank, Michael Green
Molly’s Game | Aaron Sorkin
Mudbound | Dee Rees, Virgil Williams

En İyi Özgün Senaryo
The Big Sick | Kumail Nanjiani, Emily V. Gordon
Get Out | Jordan Peele
Lady Bird | Greta Gerwig
The Shape of Water | Guillermo del Toro, Vanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Martin McDonagh

En İyi Animasyon
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

En İyi Görüntü Yönetimi
Blade Runner 2049 | Roger Deakins
Darkest Hour | Bruno Delbonnel
Dunkirk | Hoyte Van Hoytema
Mudbound | Rachel Morrison
The Shape of Water | Dan Laustsen

En İyi Belgesel
Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Men in Aleppo
Strong Island

En İyi Kısa Belgesel
Edith + Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin(e)
Knife Skills
Traffic Stop

En İyi Kurgu
Baby Driver | Jonathan Amos, Paul Machliss
Dunkirk | Lee Smith
I, Tonya | Tatiana S. Riegel
The Shape of Water | Sidney Wolinsky
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Jon Gregory

En İyi Yabancı Film
A Fantastic Woman (Şili)
The Insult (Lübnan)
Loveless (Rusya)
On Body and Soul (Macaristan)
The Square (İsveç)

En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı
Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

En İyi Kostüm Tasarımı
Beauty and the Beast | Jacqueline Durran
Darkest Hour | Jacqueline Durran
Phantom Thread | Mark Bridges
The Shape of Water | Luis Sequeira
Victoria & Abdul | Consolota Boyle

En İyi Özgün Müzik
Dunkirk | Hans Zimmer
Phantom Thread | Jonny Greenwood
The Shape of Water | Alexandre Desplat
Star Wars: The Last Jedi | John Williams
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | Carter Burwell

En İyi Özgün Şarkı
Mighty River | Mudbound
Mystery of Love | Call Me by Your Name
Remember Me | Coco
Stand Up for Something | Marshall
This Is Me | The Greatest Showman

En İyi Prodüksiyon Tasarımı
Beauty and the Beast | Sarah Greenwood, Katie Spencer
Blade Runner 2049 | Dennis Gassner, Alessandra Querzola
Darkest Hour | Sarah Greenwood, Katie Spencer
Dunkirk | Nathan Crowley, Emmanuel Delis, Gary Fettis
The Shape of Water | Paul D. Austerburry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau

En İyi Kısa Animasyon
Dear Basketball | Glen Keane, Kobe Bryant
Garden Party | Victor Caire, Gabriel Grapperon
Lou | Dave Mullins, Dana Murray
Negative Space | Max Porter, Ru Kuwahata
Revolting Rhymes | Jakob Schuh, Jan Lachauer

En İyi Kısa Film
DeKalb Elementary | Reed Van Dyk
The Eleven O’Clock | Derin Seale
My Nephew Emmett | Kevin Wilson Jr.
The Silent Child | Chris Overton, Rachel Shenton
Watu Wote/All of Us | Katja Benrath

En İyi Ses Kurgusu
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Ses Miksajı
Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

En İyi Görsel Efekt
Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

 

 

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.