Çağatay Ulusoy Yeni Dizisi – Tılsımlı Gömlek,Ne Zaman Başlıyor,Hangi Kanalda?

 

Çağatay Ulusoy’u en son oynadığı dizi İçerdeden sonra bilindiği gibi Amerikaya gidip özel hocalardan ileri derece oyunculuk dersleri almaya başlamıştı.Hayranları son dizisinden sonra oyuncuyu sabırsızlıkla bekliyorlardı,artık oyuncunun yeni dizisi belli oldu.Çağatay Ulusoy yeni dizisi,adı ne,ne zaman başlıyor?

Bilindiği üzere Netflix ile anlaşmaya varan, bu anlaşmayı da kendi sesi ve görüntüsü ile instagram sayfasından paylaşan Çağatay Ulusoy yeni dizisini sabırsızlıkla bekleyen bir hayran kitlesi var. Netflix için planlanan ilk fantastik Türk dizisi unvanını taşıyacak olan yapım için O3 Medya elleri sıvazladı.Tılsımlı Gömlek Ne zaman başlıyor,Tılsımlı Gömlek oyuncuları,Tılsımlı Gömlek Hangi kanalda?

2018 yılında Netflix ekranlarında olacak dizide Çağatay Ulusoy Türkçe konuşacak ve altyazı ile izleyenleri ile buluşacak. Orijinal Türk yapım Netfix’de yayına girmeden bazı belli olması gerekenler vardı, işte onlar artık tam netlik kazanıyor. Mayıs 2017 tarihinde yapılan anlaşma sonucu artık Çağatay Ulusoy bu sezonun dizi projesi olarak bu yapımda görev alacak.

Romanın kahramanı Yavuz dizide de Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim’in tılsımlı gömleğini bulup, giyince olanlar olacak! Tam bir kahramana dönüşecek olan Yavuz. Karanlık güçlere karşı hem İstanbul’u hem de tüm dünyayı korumaya kendini adayacak olan Yavuz, elindeki tılsımı kullanacak. Tek başına değil Yavuz bir de arkadaş gurubu olacak, peki onları kim oynayacak? Cast çalışması halen devam ediyor,netleşince sizlerle paylaşacağız.. İstanbul’da çekilecek sahneler tarihi alanların da ekrana gelmesi ile tarihi bir görsel şölene dönecek. Günümüz ve geçmiş(tarihsel) arasında gidip gelecek Yavuz da Çağatay Ulusoy’a emanet. Dizinin çekimlerinin 2017 Aralık ayında başlayacağı bilgisi şuan için elimde sabit ama işler yolunda giderse çekim tarihi budur. Yayın tarihi de 2018 yılı…

Bu arada Çağatay Ulusoy’un 30 yaşına kadar kariyer planını yaptığı söylentisi geldi kulağıma, yani hangi projelerde yer alacağını biliyormuş Çağatay. Bence Çağatay sadece önündeki bu projeyi onaylamış, 30 yaşında çekeceği sinema filminin bu kadar önceden planlanması mucize olur.

 

 

Osmanlı’da Tılsımlı Gömlek Nedir?

Osmanlı sultanlarının ayet, hadis ve sembollerle süslü her biri üç-dört yılda dokunan ‘tılsımlı gömlekler’inin sırrı hâlâ çözülemiyor. Uzmanlar, gömleklere işlenen şifrelerin Osmanlı tarihine ışık tutacağına inanıyor. Astrolojik etkilerle de hazırlandığı sanılan gömlekler o devirde koruyucu etkileri ile şehzadelere ve sultanlara hizmet etmiştir. Zırhlarının altına giyerek savaşa gittikleri bilinmektedir. Fakat hali hazırda bu şifreler çözülememiştir.

 

 

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.