Diriliş Ertuğrul Dizisi Neden Hiç Ödül Kazanamadı?


Diriliş Ertuğrul Altın Kelebekte Neden Ödül Alamadı?

Bu yıl 44.sü düzenlenen Altın Kelebek ödül töreninde dikkateleri çeken olay her hafta reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi hiç bir dalda ödül kazanamadı.

Sadece en iyi dizi dalında aday gösterilen dizi o kategoridede ödül alamadı,sebebini araştırdığımızda ise olayın geçen seneye dayandığı ortaya çıktı.

Geçen sene ne olmuştu?
Geçen sene en iyi dizi ödülünü alan Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ödül alma sırasında programın sunucusu Okan Bayülgen tarafından söz hakkı verilmediği ve sunucu tarafından alaya alındığı gerekcesi ile ödülü iade etmişti.

GEÇEN YILKİ ÖDÜL TÖRENİNDE DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ YAPIMCISINDAN İADE AÇIKLAMASI

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, “Yayınlandığı 3 sezon ve 65 haftadır bütün reyting gruplarda birinci olan ve reyting rekorlarını kıran, Türkiye ile birlikte 30’dan fazla ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul Dizisi bileğinin hakkıyla ve siz değerli izleyicilerimizin oylarıyla haklı bir ödül daha aldı. Ödül töreni sırasında Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi olarak bizlere ödül veren siz izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Her ödül alan kişiye konuşma hakkı verilirken, bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellenmenin haklı başarımız ve siz izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste geri iade ettim” dedi.

Büyük bütcesi ve reyting rekorları kırması ile öne çıkan Diriliş Ertuğrul dizisinin ödül alamaması ve oyuncularının yönetmeninin v.s aday gösterilmemesinin başka bir açıklaması benim aklıma gelmedi.

Sizce başka bir sebebi olabilirmi,görüşlerinizi alttaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.(isim ve e mail adresi yazmanıza gerek yoktur.)

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.