Furkan Vakfı Başkanı Kim – Neden Gözaltına Alındı?


Adanada gözaltına alınan Furkan Vakfı kurucusu ve başkanı Alparslan Kuytul kimdir,neden gözaltına alındı,suçu ne,ayrıntılar yazımızda.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na kamu düzenini bozmaya karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü iddiasıyla operasyon düzenlendi. Polisin vakfın Adana’daki genel merkezi ve yöneticilerinin evlerinde aramaları sürerken 21 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul da var.

ALPARSLAN KUYTUL KİMDİR ?

Alparslan Kuytul (20 Ağustos 1965 Adana, Türkiye), Furkan Hareketinin manevi lideridir.

1980’lerdeki çalışmalarının ardından 1994 yılında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nı kurdu. Furkan Vakfı bugün, Türkiye genelinde 35’ten fazla şehirde ve yurtdışında da faal durumdadır.

Alparslan Kuytul 1965 yılında Adana’nın 46 km güneyindeki Karataş ilçesinde dünyaya geldi. 1991 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1993-1997 yılları arasında da Mısır’ın El- Ezher Üniversitesi Şeriat Fakültesi İslam Hukuku bölümünde okudu. 1997 yılında Ezher Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Ezher Üniversitesinde okuduğu yıllarda Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nı kurmuştur. (1994)

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Türkiye Genelinde bir yılda toplamda 200.000’den fazla insanın katıldığı 100’den fazla konferans düzenlemiştir. Kuytul’un kendisine ait internet üzerinden yayın yapan TVFurkan adında bir kanalı vardır. Ayrıca 2011 yılından beri Furkan Nesli Dergisi’nin başyazarlığını yapmaktadır.

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.