Mehmetçik Kut’ül Amare Cox Kim,Hangi Oyuncu Oynuyor?

Hazırlık süreci iki yıldan fazla süren ve izleyicinin büyük bir heyecanla beklediği ‘Mehmetçik Kut’ül Amare’ dizisi 18 Ocak Perşembe günü saat 20:00’de TRT 1’de başlıyor.Dizide oynayan oyunculardan Cox karakterini canlandıran İlker Aksumu tanımaya çalışacağız.

İlker Aksum – COX

42 yaşında, çıkarları için her şeyi yapabilecek bir kişilikte, acımasız ve güvenilmez biridir. Zorlu bir çocukluk geçirmiştir. İngiliz İstihbaratı tarafından 5 yaşında yetimhaneden alınıp, sıkı bir eğitimden geçirilmiştir. İngiltere’nin çıkarlarına hizmet etmek için, hedefi doğrultusunda her şeyi mübah gören bir ajandır. Bir Arap kadar Arapça, bir Türk kadar Türkçe konuşabilmektedir.

Adı Soyadı: İlker Aksum
Doğum Tarihi: 30 Kasım 1971
Nereli: Isparta, Türkiye
Burcu: Yay
Kilosu: 71
Boyu: 1.73 Cm
Göz Rengi: Yeşil
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunu
Sevgilisi: Bilinmiyor
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
İnstagram Hesabı: www.instagram.com/aksumilker
Twitter Hesabı: twitter.com/ilker_aksum
Facebook Hesabı: www.facebook.com/ilker.aksum

İlker Aksum Kimdir?

Subay pilot olan Mehmet Bülent Aksum’un oğlu oyuncu İlker Aksum 30 Kasım 1971 tarihinde Isparta’da dünyaya gelir. Annesinin ismi Nurten aksum ve kendisi dışında Alpay-İlkay isimli ikiz kardeşleri vardır. İlkokul hayatına Etimesgut İlkokulunda başlayan sanatçı, liseyi Mehmetçik lisesinde okur. Üniversite eğitimini Ankara Hacettepe Üniversitesi Konservatuarında 1993 yılında tamamlar. Şehir tiyatrolarında oynadığı oyunlarla kariyerine başlayan sanatçının oynadığı tiyatrolar arasında Hamlet, Güzel ve Çirkin, Sefiller ve Macbeth gibi oyunlar sahnelenmiştir. Daha çok televizyon dizisi ve film yapımlarıyla görmeye alışık olduğumuz İlker Aksum 1998 yılında ilk dizi deneyimi olan Çarli dizisinde çocukların Afakan dayısını canlandırmıştır.

Bu diziyle yönetmenlerin ilgisini çekmeyi başaran sanatçı 2006’da Durul ve Yağmur Taylan Kardeşlerin yönetmenliğini yaptığı ve kendisinin ilk filmi olan ‘’Küçük Kıyamet ‘’ isimli sinema filminde rol almayı başarır. Bu filmde sergilediği oyunculuk beğenilir ve İlker Aksum 28. SİYAD Türk Sineması Ödüllerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünün sahibi olur. Başrol oynadığı ilk sinema filmi ‘’Bizim Büyük Çaresizliğimiz’’ isimli filmdir. Oyunculuğunun yanı sıra sunucu olarak ta başarılı işler yapan İlker Aksum televizyonda bir dönem yayınlanan ‘’Birimiz İkimiz İçin’’ adlı yarışmayı sunmuş olup, 2012 yılında 49. Antalya Altın Portakal Film festivalinin sunuculuğunu İclal Aydın’la birlikte üstlenir. 2008 yılında oyuncu arkadaşı Belgin Erdoğan’la evlenen sanatçı 4 yıllık beraberlikten sonra 2012 yılında boşanır. Kendisine şöhret kapılarını açan birçok yapım arasında 2002 yılında Beşik Kertmesi dizisi ve Aşk olsun sinema filmi, 2004 yılında Yabancı Damat dizisi, 2008 yılında Canım Ailem dizisi, 2011 Bizim Yenge dizisi, 2013 yılında Mutlu Aile Defteri sinema filmi, 20 Dakika dizisi (başrol ), Tatar Ramazan dizisi, 2014 yılında Çilek sinema filmi, Kadim Dostum dizisi(başrol), Ne Diyosun dizisi (başrol) gibi dizi ve filmler dikkat çeker. Kanal D ekranlarında yayınlanan Poyraz Karayel dizisinin kadrosuna 2016 yılında dâhil edilen sanatçı oyunculuğuna tüm hızıyla devam ediyor.

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.