Mehmetçik Kut’ül Amare Süleyman Askeri Kimdir?

Hazırlık süreci iki yıldan fazla süren ve izleyicinin büyük bir heyecanla beklediği ‘Mehmetçik Kut’ül Amare’ dizisi 18 Ocak Perşembe günü saat 20:00’de TRT 1’de başlıyor.
Bu yazımızda dizi oyuncularından Süleyman Askeriyi tanıtmaya çalışacağız.

Kaan Taşaner – SÜLEYMAN ASKERİ

33 yaşında, gözü kara, vatanına ve milletine sonuna kadar bağlı biridir. Verilen görevleri, eksiksiz ve sorgusuz sualsiz bir şekilde yerine getirir. Ömrü savaşlarla geçmiş ve Enver Paşa’nın yakın silah arkadaşı olmuştur. Sert mizaçlı biridir. Geçmişi başarılarla dolu bir askerdir. Teşkilat-ı Mahsusa’nın başındaki isimdir.


Kaan Taşaner Kimdir?

Adı Soyadı: Kaan Taşaner
Doğum Tarihi: 23 Nisan 1979
Nereli: Konya
Burcu: Boğa
Kilosu: 65 kg
Boyu: 174 cm
Göz Rengi: Mavi
Saç Rengi: kahverengi
Eğitim Durumu: Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunu
Sevgilisi: Selin Şekerci
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: @kaan_taaner
Twitter Hesabı: @TasanerKaan
Facebook Hesabı: Yok

Kaan Taşaner 23 Nisan 1979 yılında doğmuştur. Boğa burcu olan Kaan Taşaner 1.75 boyundadır. İlk dizi deneyimini Büyük Buluşma adlı diziyle yapan Kaan Taşaner Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Erdoğan Yaşaran karakteriyle hafızalara kazınan rol üstlenmiştir. 2012 yılında Kanal D de yapılmış olan anket ile en iyi ikinci erkek oyuncusu seçilen Kaan Taşaner; Kuzey Güney dizisinde Şeref Komiser rolünde de iyi bir performans sergilemiştir. Kaan Taşaner Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuvarı tiyatro anasanat dalı mezunudur. Oyunculuğa ilk adımını attığı oyun ise karanlıkta İlk ışık Kubilay adlı tiyatro oyunudur. 2004 yılına kadar birçok oyunda sahne alan Kaan Taşaner; daha birçok dizide ve tiyatro oyununda rol almış oyuncular arasındadır.

Kaan Taşanerin oynadığı diziler şunlardır; Büyük Buluşma, Hakkını helal et, Beşinci Boyut, kendi okulumuza doğru, Fatmagül’ün Suçu Ne, Kuzey Güney, Kayıp ve Diriliş Ertuğrul’dur. Kaan Taşaner’in oynamış olduğu tiyatro oyunları ise; Karanlıkta İlk ışık Kubilay, Asiye Nasıl Kurtulur, Deli Dumrul, Vanya Dayı, Soyut Padişah, Ana Hanım Kız Hanım, Buzlar Çözülmeden ve Eros Pansiyon’dur.

Tiyatrocu bir anneden gelen Kaan Taşaner; oyunculuk performansıyla oldukça göz doldurmakta ve bu sayede birçok hayranları olmaktadır. Kaan Taşaner en son Selin Şekerci ile ciddi bir ilişki yaşadığını ve bu ilişkilerin evliliğe gideceği yönünde söylentiler vardır.

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.