Savaşçı Dizisi Kuzgun (Engin Belli) Kimdir?

      Yorum yok Savaşçı Dizisi Kuzgun (Engin Belli) Kimdir?

 

Savaşçı dizisine yeni katılan kuzgun kim,gerçek adı ne,yaşı kaç?

Başrollerini Berk Oktay, Yıldız Çağrı Atiksoy, Murat Serezli, Sarp Levendoğlu, Burç Kümbetlioğlu, Fırat Albayram, Uğur Biçer, Bahadır Vatanoğlu, Gaye Turgut Evin, Çağrı Şensoy, Alican Albayrak, Ali Tarık Fındık ve Doğan Bayraktar’ın paylaştığı, yapımcılığını Limon Film/Hayri Aslan’ın, yönetmenliğini Murat Saraçoğlu, senaryosunu ise Süleyman Çobanoğlu’nun üstlendiği “Savaşçı” dizisine sürpriz bir isim daha katıldı.

Başarılı sinema ve tiyatro oyuncusu Engin Benli, dizide Kuzgun adlı karaktere hayat verecek.Bu yazımızda Kuzgun karakterini canlandıracak olan Engin Belli hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Engin Belli Kimdir?

Adı Soyadı: Engin Benli
Doğum Tarihi: 23 Şubat 1970
Nereli: İzmir
Burcu: Kova
Kilosu: 75
Boyu: 1.75
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Kahverengi
Eğitim Durumu: Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Evet
Eşi: Çiğdem Benli
instagram Hesabı: https://www.instagram.com/engin.benli
Twitter Hesabı: https://twitter.com/enginbenlii
Facebook Hesabı: www.facebook.com/enginbenliresmisayfasi

İzmir doğumlu olan Engin Benli 46 yaşındadır. İzmir’de doğan ve büyüyen oyuncu daha sonra Anadolu Üniversitesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. 1995 yılı itibariyle profesyonel olarak tiyatro hayatına atılan oyuncu, Çiğdem Benli ile evlidir. Çiftin Rüzgâr isimli bir de çocukları bulunmaktadır. İlk olarak Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan oyuncu, 1995-1997 yılları arasında da Bursa Devlet Tiyatrosu’nda çalışmıştır. Kova burcu erkeğinin tipik özelliklerini barındıran oyuncu aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerini de yakından takip etmektedir. Tiyatrocu olmaya ilkokul yıllarında karar verdiğini her fırsatta dile getiren yıldız, yüzme konusunda da oldukça iddialı olduğunu her fırsatta belirtmektedir. TV izleyicileri ile 2010-2013 yılları arasında yayınlanan Kanıt dizisi ile tanışan Engin Benli daha sonra da Poyraz Karayel dizisinde ekran karşısına geçmiştir. Tiyatro ve dizi çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden oyuncu bu özelliği ile hayranları tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

Oyuncu olana kadar farklı işlerde de çalışan Engin Benli bu deneyimlerden elde ettiği vizyonu canlandırdığı rollere de katmaktadır. Pazarlama sektöründe çalışan ve kısa bir süre mankenlik de yapan usta oyuncu özel projelerde yer almayı tercih ettiği için oldukça seçici davranmaktadır. Poyraz Karayel dizisinin Zafer’i olarak tanınan oyuncu yer aldığı tüm projelerde rolünün hakkını gerektiği şekilde vermektedir.Şimdilerde ise Savaşçı isimli dizide Kuzgun rolünü canlandırmaktadır.

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.