Vatanım Sensin 47. Bölümde Neler Olacak – 8 Mart

Kanal D en fazla reyting alan dizilerinden Vatanım Sensin 8 martta yayınlanacak yeni bölümünde neler olacak,Cevdet infaz edilecekmi,Cevdet idam edilecekmi,yeni bölüm tüyoları,yeni bölüm konusu?

Vatanım Sensin 47. Bölümde Yunan Ordusu tarafında hain olduğu ortaya çıkan Cevdet için infaz kararı veriliyor! Cevdet ise son hamlesini yapmaya hazırlanıyor!

Cevdet ile İsmet Paşa’nın görüştüğü haberi, Yunan Karagahı’nda şok etkisi yaratır. Yunan Kumandanı Filippos, Cevdet’in kendilerine ihanet ettiğini öğrenir ve yakalanması için harekete geçer. Artık Cevdet ve ailesini önemli bir sınav beklemektedir. Cevdet, teslim olmaya karar verir ve idama mahkum edilir.

Azize ve kızları, Cevdet’i kurtarmanın yollarını aramaya başlarlar. Cevdet ise Milli Mücadele’nin gidişatı için hareket edecektir ve kendi canını hiçe saymakta kararlıdır.

Vatanım Sensin 47. Bölüm Özeti

İdama mahkum edilen Cevdet, canından önce vatan için son hamlesini yapma niyetindedir!

Türkler namına çalıştığı haberi hem ailesinde hem de orduda infiale yol açan Cevdet, mahkeme huzuruna çıkartılır. Filippos onu idam etmeden önce öğrenebildiği her şeyi öğrenmek niyetindedir. Cevdet’in aklı ise kendi canından ziyade Yunan Ordusu’nun cepheye sevkine engel olamadığı toplarındadır.

Cevdet’in temize çıkması ve topların imha edilmesi gerekirken, Yakup ve Charles’ın seçenekleri birer birer tükenmektedir. Azize ve Hilal, ölüme giden Cevdet için çırpınırken işkence altındaki Cevdet, Charles hakkında hiç ummadığı bir gerçeği öğrenir. Ölümün nefesini ensesinde hisseden Cevdet’in tüm bu felaketleri durdurmak için tek bir hamle yapacak vakti kalmıştır.

YAZIMIZI SOSYAL SİTELERDE PAYLAŞABİLİRSİNİZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.